[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

 3D model deposu olarak adlandırdığımız Thingiverse,Youmagine,MyMiniFactory gibi belli başlı sitelerden farklı bir tarza sahip olan yeni bir site geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başladı:
ShareStation3D.com .
Bu yeni siteyi diğerlerinden ayıran en önemli özellik proje bazlı olması. Yani bünyesinde “kendin yap”  (DIY) tarzı projeleri barındırıyor. Graphene 3D ‘nin editörlüğünde yönetilen sitede 3D yazıcılar ve elektronik sektörüne yönelik projeler ağırlık kazanıyor. Bilindiği üzere Graphene 3D , elektrik geçirgenliği olan iletken 3D yazıcı filamentini piyasaya sunmuştu. 3D objelerin statik yapılarını proje bazlı elektronik devrelerle harekete geçireceklerini söylüyorlar. 3D yazıcıların gelecekte elektronik ve elektrik alanında yaygın olarak kullanılacağını öngördükleri için bu platformu kurmuşlar.

Resim

Resim

   ShareStation3D.com’a ücretsiz olarak üye olduktan sonra topluluğun yine tamamıyla ücretsiz olarak yayınladığı tüm proje ve planlarına ulaşabiliyorsunuz. Evet , sadece 3D dosyalar değil , planlar ve projenin gerçekleştirilmesiyle ilgili tüm detaylar sunuluyor. Bir anlamda instructables.com mantığıyla çalışan sitedeki projelerin tamamında 3D yazıcılar kullanılıyor. Konuya ilgi duyanlar için mutlaka takip edilmesi gereken bir site.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

About Aykut Dirim

https://www.tasarimdanimalata.com