taşınabilir 3 boyutlu yazıcı

Taşınabilir 3 Boyutlu Yazıcı

Nereye giderseniz gidin yanınızda bir 3 boyutlu yazıcı olduğunu düşünün. İşte bu çanta aslında taşınabilir 3 boyutlu yazıcı. Piyasada bulunan yazıcılardan farklı olarak bu yazıcı kolaylıkla taşınabiliyor. Hollanda şirketi By Flow 3d yazıcı piyasasına çanta şeklinde 3 boyutlu yazıcı ile giriyor. Proje henüz test aşamasında ve şirket piyasaya çıkışı için bir tarih vermiyor. Ancak bu yaklaşım şimdiden dikkat çekiyor.

Bu yazıcı kapalı olduğunda bir çanta görünümü sergiliyor; açıldığında ise 3 boyutlu yazıcı halini alıyor. By Flow yazıcının taşınabilir olmasını ilk önce hafif olmasından kaynaklandığını söylüyor. Yani istediğiniz yere yazıcınız ile gidebilirsiniz. ikinci önemli özelliği ise katlanma mekanizması. Şirket bu mekanizmayı özel olarak tasarlamış bu sayede yazıcı küçük bir çantaya sığabiliyor. Ayrıca bu mekanizma sayesinde yazıcı tozdan da korunmuş oluyor. Ayrıca bir çok extruder modeli de bulunuyor bu da farklı malzemelerle çalışmanızı sağlıyor.

Taşınabilir 3 boyutlu yazıcıda bir SD kart girişi, kontrol düğmesi ve ekran bulunuyor. 3 boyutlu yazıcı FDM teknolojisi ile çalışıyor. Baskı hacmi 215 x 220 x 160 (mm) olan taşınabilir 3 boyutlu yazıcının  katman kalınlığı ise  0.05-0.40 mm arasında değişiyor. Ayrıca 0.25, 0.30 ve 0.60 mm’lik nozül seçenekleri bulunan taşınabilir yazıcının ağırlığı ise 7kg. Açık kaynak kodlu programlarla baskı imkanı sunan yazıcı ile ister USB isterseniz SD kart ile tasarımlarınızı üretmeniz mümkün.

Taşınabilir 3 Boyutlu Yazıcı Açık Hali

Taşınabilir 3 Boyutlu Yazıcı Açık Hali

Bu teknolji tabii ki 3 boyutlu yazıcı dünyasında bir devrim yaratmayacak ancak taşınabilir 3 boyutlu yazıcı yaklaşımı 3 boyutlu yazıcı teknolojisinde  ilgi çekici bir trend olabilir. Yazıcının küçük, hafif ve taşınabilir olması 3 boyutlu yazıcılara ulaşımı ve kullanımını daha da yaygınlaştırabilir. Müşterinizin yanında istediği tasarımı veya prototipi oluşturma imkanı bulabilirsiniz. Böylelikle iş kalitenizi arttırabilirsiniz.

About Aykut Dirim

https://www.tasarimdanimalata.com