[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Matter and Form’un geliştiricilerinden yeni bir ürün daha : “Bevel”.
Bevel , akıllı telefonların kulaklık girişlerine takılarak çalışabilen bir 3D lazer tarayıcısı olarak tasarlanmış. Bevel’in tasarımcılarının ürünlerini tanımlarken kullandıkları tam ifade ürünlerinin bir “3D kamera” olduğudur. Yani Bevel’in çıktılarının , oldukça detaylı ve renk öğelerini içermesine rağmen 3D yazıcılarda kullanılabilmeleri için diğer bazı 3D yazılımlarında düzeltilmeleri gerekiyor. Aslına bakılırsa diğer tüm 3D tarayıcılarda da bu durum geçerli. Yazımın başında belirttiğim “Matter and Form” 3D tarayıcısı hariç. Ekip , önceki KickStarter kampanyalarında rekor denebilecek bir başarıya ulaşarak “Matter and Form” 3D tarayıcısını hayata geçirmeyi başardı. Matter and form 3D tarayıcısının şu anda masaüstü segmentinde en başarı 3D tarayıcıların arasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Resim

 Matter and Form’da yakaladıkları başarıyı arkalarına alan ekip , Bevel ile 3D ürün gamlarını geliştirmeye devam etmek istiyor. Bevel’i de bir KickStarter projesi olarak fonlamaya açtılar. 49 dolarlık fiyatıyla ilgi çeken aparatın kendi yazılımı da beraberinde gelecek. Bevel ile oluşturulan 3D modeller Matter and Form kullanıcılarının 3D taramalarının buluştuğu bir ortam olarak tasarlanancashew3d.com internet sitesine telefondan doğrudan yüklenebilecek. 3D modellerin popüler sosyal ağlarda (Facebook,Twitter v.s.) Bevel uygulaması aracılığıyla paylaşımı mümkün olacak. Bevel’in şarj edilebilir pili 3 saat boyunca 3D tarama yapabiliyor. Bu da ürünün şarjının normal bir kullanımla 1 gün rahatlıkla dayanacağı anlamına geliyor.
   Bevel akıllı telefon 3D kamera aparatı projesinin KickStarter fonlamasının bitmesine an itibarıyla 22 gün var. Ve 200.000 dolarlık hedefe çok yaklaşılmış. Projenin fonlaması başarılı olduğunda ürünün sevkiyatı Aralık 2015 içerisinde başlayacak ve 2016’nın ilk aylarında tüm sevkiyatlar tamamlanacak.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

About Aykut Dirim

https://www.tasarimdanimalata.com