3D Yazıcılarla Hediyelik Eşya ve Mücevher Üretimi

3D Yazıcılar Hediyelik Eşya Pazarını Ele Geçirebilir

3D yazıcılar süs eşyası ve mücevherat yapımında yaygın olarak kullanılıyor. Yeterli malzeme ve görsel doküman ile çok kısa sürede istenilen şekillerdeki bir hediyelik eşyanın 3D yazıcı ile tasarlanması ve yazdırılması oldukça kolay. Süs eşyası, mücevher gibi ürünleri satan firmaların tüm ürün çeşitlerini ellerinde bulundurmak yerine sahip olacakları bir 3D yazıcı ile ürünleri talep edildikçe üretmeleri mümkün. Ayrıca, bu sayede müşteri taleplerine göre ürünlerde çeşitli değişiklikler yapıldıktan sonra 3D yazıcıyla üretim yapılabilir. Dolayısıyla 3D yazıcılar hem stok tutma sorununu azaltabilir hem de müşteri memnuniyetini artırabilir.

3d printing (11)

Birkaç yıl öncesine kadar oldukça yüksek maliyetleri olan 3D yazıcılar hızla ucuzluyor. Ayrıca, herkesin kendi 3D yazıcısı olana kadar en yakındaki 3D yazıcısı olan kişilerin cihazlarında da üretim yapmak mümkün. 3D yazıcı sahibi olma kendi ihtiyaçlarını üretmek kadar başkalarına ait tasarımları üreterek de para kazanmaya fırsat tanıyabilir.

3D yazıcılar ile Mücevher Tasarımı

Siparişe göre mücevher üreten firmalar gün geçtikçe 3D yazıcılardan daha fazla yararlanmaya başlıyor. Bilgisayar destekli tasarım programları ve 3D yazıcılar sayesinde mücevher tasarımcıları kalıp kullanma zorunluluğundan kurtuluyor, kendi tasarımlarını daha kolay ve kaliteli bir biçimde üretebiliyorlar. Ayrıca, bu sayede daha detaylı tasarımları daha hızlı bir biçimde elde etme imkanı elde ediliyor. 3D yazıcı teknolojisinden istifade etmeye başlayan kuyum sektöründe müşteriler artık istedikleri desenleri ve çizimleri direkt olarak tasarımcı ile konuşarak oluşturtabiliyorlar. Kısa sürede çizim yapılmasından dolayı da müşteri çok fazla zaman kaybetmeden hem ortaya çıkacak olan ürünü görebiliyor hem de beğenmediği noktaları anlık olarak revize ettirebiliyor.

About Aykut Dirim

https://www.tasarimdanimalata.com