Çağrı Merkezi: 0 532 298 17 73 | Email : aykut@tasarimdanimalata.com

Yazılarımız


Autodesk Inventor ‘e 5-Eksen CAM Eklendi

Autodesk Inventor 3D CAD uygulamaları oldukça kolay ve işlevsel fonksiyonlar içermektedir. CAM  işlevselliğini geliştirerek CAD kullanıcılarının kabiliyetini artırmaya yönelik atılım yapmıştır.  Inventor içinde kullanılabiliecek CAM işlevselliği oldukça kullanıcı dostu bir entegrasyon oldu. 10 yıl öncesine göre çok daha özelleştirilen ve kullanım kolaylığı sağlayan arayüzü CAM modülleri içinde geçerli. Autodesk  iş akışı düzenlemelerini CNC programına fazla kontrol vererek ve en son teknolojiyi kullanarak  önemli ölçüde takım yolu hesaplamalarını azaltarak ve 64-bit çok çekirdekli işleme stratejileri ile Inventor içinde işleme gücünü artırmıştır.

 

Inventor HSM Pro 2015

Inventor HSM Pro, Autodesk ürünleriyle tam entegre tasarım-üretim ortamı yaratan güçlübir  CAD & CAM paketidir. Bu CAD & CAM paket ile, Autodesk Inventor Professional, HSM  2.5D, Gelişmiş 3D ve 5-Eksenli İşleme operasyonları ile birlikte tüm lisanslar kullanılabilecek. Aynı fiyata, fikirden parçanın  imalatına kadar tüm süreçlerde CAD & CAM  iş akışı entegre olarak  sunulmuş bulunuyor.

 

CAD tarafında standart paketin içinde Elektrik sistem tasarımı, tüp ve boru sistemleri, simülasyon & FEA ve  Kalıp , takım ve ayırım fonksiyonlarını içermektedir. İşlenebilir parça tasarımını daha hızlı yapma imkanı sağlarken, imalat yada  CNC programcısı için gerekli güvenilir iş adımları sağlar.

 

CAM tarafında 5-Eksen Talaş kaldırma ve 5-Eksen Kontur işleme yetenekleri eklendi. Inventor HSM, 5-Eksenli 3D takım yolu standarttır ve 2.5D işleme özellikleri ile kaba işleme için 3D ile adaptif  entegrasyonu içermektedir. 5 Eksen freze takım yolu  Tüm takım yolları CAD modelin sağ tarafında kolay kullanım için  yerleştirilmiştir.  Tasarım değişiklikleri otomatik olarak takım yoluna yansıtılır.

Download Video:

Deneme sürümü, detaylı bilgi ve görseller için cam.autodesk.com bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

About Aykut Dirim

https://www.tasarimdanimalata.com

Call Now Button