cadcam cnc Solidworks Solidcam Kursu lisans satısı,3d printer baskı hizmetleri izmir kalıp tasarımı ve imalatı Lazer Tarama 3D Scanner .fason talaşlı imalat, plastik enjeksiyon baskı, enjeksiyon kalıp imali

3D yazıcılar camiasında en çok kullanılan 3D tasarım yazılımları

3D yazıcılarda kullanmak için en uygun 3D tasarım aracı hangisidir ? Sorusu en başından beri herkesin kafasını kurcalıyor.

3D yazıcılarda kullanmak için en uygun 3D tasarım aracı hangisidir ? Sorusu en başından beri herkesin kafasını kurcalıyor. Solid modelleme ilkesini kullananlar mı en iyidir , yoksa poligonal modellemeyi kullananlar mı ? Bu soruların şimdilik yanıtlarını vermek güç. Belçikalı 3D baskı servisi i.materialise’ın çeşitli kaynakları baz alarak yaptığı bir araştırmaya göre son zamanlarda en çok tercih edilen 25 adet 3D tasarım yazılımının sıralı bir listesi oluşturuldu. Bu listenin en başında ücretsiz bir yazılım olan Blender geliyor. Ardından kullanım kolaylığı ile SketchUp geliyor. Aslında herkes listenin başında SketchUp olmasını beklerdi gibime geliyor. Blender’ın , 3D yazılımlar içerisinde 3D yazıcılara ilk destek veren eklentileri çıkaran yazılımlardan birisinin olması bu sıralamada etkili olabilir. Buna karşılık SketchUp’ın ancak son son zamanlarda atak yaparak STL dosya onarma aracını i.materialise ile işbirliğine giderek çıkardığını konuyla ilgili herkes biliyor. Listede diğer güçlü yazılımları göz ardı etmemiz mümkün değil. SolidWorks ve 3DS gibi yazılımlar fiyatları nedeniyle bu listede kullanım yaygınlığı açısından geride kalmış olabilirler. 3D yazıcı kullanıcılarının 3D modellemede en çok tercih ettiği 25 yazılımın listesini aşağıda bulabilirsiniz:
Resim
Pin It

About Aykut Dirim

https://www.tasarimdanimalata.com