Liselerde 3 Boyutlu Yazıcı Programı Seçim Vaadi Oldu

Victoria

Victoria

Avustralya’da yeniden seçime giren Denis Napthine Liselerde 3 boyutlu yazıcı programıyla seçmenin desteğini kazanmaya çalışıyor. Avustralya’nın Victoria Eyaletinde yapılacak seçimlerde 3 Boyutlu yazıcılar seçim vaadi olarak seçmene sunuluyor. Seçime girecek bir parti büyük bir cesaretle risk alarak liselerde 3 boyutlu yazıcı, yazılım ve eğitim içerikli bir seçim kampanyası oluşturdu. Denis Naptine 29 Kasım’da yeniden seçimleri kazanırsa Victoria eyaletindeki tüm liselere 3 boyutlu yazıcı temin etmek için 1.9 milyon dolar harcayacak.

Rakipleri  Denis Napthine’ın bu kampanyasını Victoria Eyalet okullarına 4 yıldan beri çok az yatırım yaptıktan sonra geç kalmış bir teklif olarak değerlendirdi.

Denis Napthine bu tür yenilikçi teknolojilerin öğrencilerin günümüz STEM (Bilim Teknoloji Mühendislik Matematik) alanlarındaki gerekli donanımları kazanmaları için bir çok faydası olacağını belirtiyor. 3 Boyutlu yazıcıların eğitimde kullanılması öğrencilere gelecek STEM çalışmalarında kullanabilecekleri gerçek yetenekler kazandırabileceğini ifade ediyorlar.

Hükumet  Quantum Victoria isimli bir eğitim şirketini finanse ederek okullarda 3 boyutlu yazıcı eğitimini bir yıldan beri gerçekleştiriyor. Quantum Victoria öğrencilere ve öğretmenlere 3 boyutlu yazıcının temellerini, CAD programlarını kullanarak tasarım yapmayı ve onlara 3 boyutlu yazıcıların tasarlanan ürünü nasıl imal ettiğini öğretiyor. Naptine Victoria eyaletindeki tüm okullara 3 boyutlu yazıcı ve gerekli ekipmanları almak için 3300 dolarlık bir destek oluşturacaklarını ifade ediyor.

Bu program sayesinde öğrencilerin şu becerileri geliştireceğini ifade ediliyor:

3 Boyutlu Yazıcılar Öğrencilerin Gelimine Katkıda Bulunuyor.

3 Boyutlu Yazıcılar Öğrencilerin Gelimine Katkıda Bulunuyor.

  • Gözlem
  • Kararlılık
  • Matematik
  • Bilim
  • Düşünceyi tasarlama ve dönüştürme
  • Mühendislik
  • İletişim
  • Teknoloji

Tüm yazılımlar ve öğretmenlerin eğitimi de program kapsamına dahil. Napthine 3 boyutlu yazıcıların geleceğin teknolojisi olduğunu ve  öğrencilerin 3 boyutlu yazıcılar ile çalışmasının onlara ilham vereceğini ifade ediyor.

3 boyutlu yazıcılar siyaset de dahil olmak üzere hayatımızın bir çok alanını etkilemeye başlıyor. Bu konuyla ilgili görüşlerinizi lütfen bizimle de paylaşın

About Aykut Dirim

https://www.tasarimdanimalata.com